Байерн разнебити Айнтрахт с 6:1 за начало на Бундеслигата

Кевин Трап спаси домакините от двуцифрена загуба

Носителят на Лига Европа Айнтрахт беше премазан Байерн Мюнхен в откриващия сезона мач от Бундеслигата на “Комерцбанк Арена”. Домакините спечелиха втори трофей в историята си, надвивайки Глазгоу Рейнджърс на финала през май, а Байерн нещастно отпадна на четвъртфинал в Шампионската лига след загуба и равенство срещу испанския Виляреал. Новото попълнение на баварците Садио Мане игра цял мач и ознаменува дебюта си в Бундеслигата с гол.

Още от началото Байерн наложи смазващ контрол и в 5-ата минута Йошуа Кимих вкара първия сезон в първенството за сезона – хвърлени димки от домакинските фенове направиха видимостта лоша, а халфът завъртя топката от пряк свободен удар, пращайки я във вратата за 0:1. Кевин Трап нямаше как да види кълбото заради гъстия дим. Пет минути след това Томас Мюлер стреля с глава, Тута изби от голлинията, но Бенжамен Павар безпроблемно направи добавка от 3 метра за 0:2. В следващата атака Тута нацели гредата на Мануел Нойер след изстрел с глава.

Това беше единствената възможност за франкфуртци за цяло полувреме. Малко по-късно Томас Мюлер уцели греда на празна врата. Серж Гнабри бе също неудържим и след половин час игра подаде към Садио Мане, който с глава откри головата си сметка в Бундеслигата. Секунди след това Кевин Трап отрази свиреп шут на сенегалеца, но капитулира отново в 35-ата минута, когато Мюлер изведе Джамал Мусиала и младият нападател на Байерн вкара за 0:4. В последната атака преди почивката Мюлер асистира и на Гнабри, опънал мрежата на празната врата за пети път.

През второто полувреме Байерн започна да играе много по-лежерно и Айнтрахт се възползва. В 64-ата минута резервата Рандал Коло Муани отмъкна топката на излезлия пред наказателното поле Мануел Нойер и я изпрати във вратата му за 1:5. Мане не уцели вратата от малък ъгъл, а Сане принуди Трап да показва добър рефлекс, за да спаси отбора си от нов гол. Джамал Мусиала все пак вкара шести гол шест минути преди края, за да оформи безпощадния старт на Байерн в първенството.

Айнтрахт: Трап; Ндика Мело (81′ Хасебе) Туре; Костич (74′ Алиду) Кнауф Роде (46′ Якич) Соу; Линдстрьом (46′ Ленц) Гьотце Боре (46′ Коло Муани)

Байерн: Нойер; Павар (82′ Мазрауи) Упамекано Ернандес (82′ Де Лихт) Алфонсо Дейвис; Забитцер (57′ Гравенберх) Кимих Гнабри (65′ Тел) Мусиала; Мюлер (65′ Сане) Мане

Жълти картони: Ндика, Костич (Айнтрахт)

Стадион: “Комерцбанк Арена”, Франкфурт

Главен съдия: Дениз Айтекин