Интер с пета поредна победа в Серия А след разгром над Салернитана

Шампионът Интер записа разгромна победа (0:5) срещу новака Салернитана в мач от 18-ия кръг на Серия А.

Клубът от Милано записа нов клубен рекорд, като минаха 103 отбелязани гола за една година. Интеристите станаха четвъртият отбор в историята на италианския футбол, който вкарва 100 попадения в рамките на един сезон.

Интер откри резултата чрез попадение на Иван Перишич, в 11-ата минута след игра с глава от корнер. В 33-ата Джеко пусна пас към оставения непокрит футболист Дъмфрис, който увеличи аванса на гостите от Милано и 0:2. Алексис Санчес направи резултата класически в 53-ата минута. Резервата Лаутаро бе точен в 77-ата минута за 0:4. Три минути преди края на редовното време Роберто Галярдини оформи крайния резултат 0:5.

И така след този успех “нераздурите” остават на върха в Серия А с 43 точки. А домакините от Салернитана ще трябва да се борят за оцеляване.