Първа победа за Лудогорец в контролите

В третата си контрола от лагера в Белек, разградчани победиха шестия в полската Екстракласа, а именно Висла Плоцк.

Интересното в мача бе, че той се изигра в рамките на 120 минути (2х60), за да може участие в контролата да вземат всички футболисти от склада. През първото полувреме Лудогорец играха точно според изискванията на новия треньор Анте Шимунджа. Първият гол падна в 20-та минута дело на Елвис Ману, като след пряк свободен удар изпълнен от Кирил Десподов и блестящо спасяване на вратаря на поляците Камински, топката попадна в Елвис Ману, където на съвсем празна врата той трябваше само да намери топката от въздух.

В този гол имаше съмнения и за засада, но голът бе признат. Пет минути по-късно след центриране от десния фланг на Кирил Десподов, бившият футболист на орлите, който преди не се реализира в тима, но сега му се отдаде възможност, като е на проби в Лудогорец, успя да засече топката с глава и да удвои резултата в полза на Лудогорец. През това полувреме и Висла успяха да отбележат гол, който бе реализиран от един от най-класните играчи в състава на ,,поляците” Рафал Волски в 29-та минута.

Второто полувреме не беше никак силно и за двата отбора, но участие в контролата успя да вземе младияt шестнайсет годишен вратар от школата на Лудогорец Умут Хабил, който освен запазена суха мрежа на всичкото отгоре спаси и дузпа в 95-та минута на мача. Друг интересен факт е, че бившият играч на ЦСКА и Лудогорец Жоржиньо, взе участие през второто полувреме, обаче с екипа на Висла Плоцк. През втората част Лудогорец също създаваха толкова атаки, колкото и през първото, но финалната стъпка, а именно завършекът им куцаше цяло полувреме. В крайна сметка мачът завърши 2:1, като всички голове паднаха през първото полувреме.

Състави: Лудогорец: Серджио Падт (Умут Хабил), Оливие Вердон (Игор Пластун), Георги Терзиев (Тихомир Димитров), Жан Карничник (Шакийл Пинас), Илкер Будинов (Джордан Икоко), Стефан Баджи (Мануел Шоу), Доминик Янков (Рик Джонатан), Елвис Ману (Спас Делев), Мавис Чибота (Бърнард Текпетей), Кирил Десподов (Каули), Жуниър Брандао (Пиерос Сотириу) Треньор: Анте Шимунджа

Средно аритметична възраст на отбора: 27 години

Висла Плоцк: Кшищоф Камински (Бартломей Градецки), Якуб Ржезничак (Патрик Тушински), Адам Хшановски (Дамян Михалски), Кристиан Вало (Антон Кривоцюк), Пьотр Томашик (Дамян Збожен), Дамян Расак (Милан Обрадович), Доминик Фурман (Душан Лагатор), Фредерик Гербовски (Филип Лесняк), Рафал Волски (Бартош Зинек), Марко Колар (Жоржиньо), Лукаш Секулски (Радослав Целемецки) Треньор: Мачей Бартошек

Средно аритметична възраст на отбора: 28 години