Силен Балкан разгроми Берое за пета поредна победа в НБЛ

Балкан Ботевград записа разгромна победа и пети пореден успех за сезона срещу закъсалия тим на Берое 106-78 (27-13; 22-22; 20-24; 37-19).

Тимът от Ботевград започна много силно мача като разликата бе 14 точки в първите 10 минути, а старозагорци едва отбелязаха 13 точки. През втората част тенденцията на балканци продължи и успяха да увеличат пасива до 24 т. Третата част темпото намаля за домакините, докато гостите играеха кош за кош и намалиха аванса си до 9. Последните 10 минути “зелените” се събудиха и увеличиха темпото на игра, като резултата набъбна до 31 точки пасив.

Небойша Видич заложи на стартова петица: Дерик Маркс, Станимир Маринов, Крис Минков, Димитър Димитров и Денислав Вутев. За “заралии” мачът започнаха Антъни Кук, Михаил Комбаков, Дамян Минков, Седариан Рейнс и Обина Олека. Балканци бяха без американското крило Трейвин Тибодо, който е болен. За Берое липсваше капитанът Александър Янев, който също е със здравословни проблеми. Сръбският специалист Небойша Видич пусна в игра всичките си налични състезатели, докато всеки си отчетоха името си с точки. Най-резултатен за шампионите от 2019 г. бе ДиВон Уошингтън 19 точки, 6 борби и 2 асистенции.

Силни мачове записаха и националите Станимир Маринов 18, Митко Димитров реализира 16, Николай Грозев и Денислав Вутев вкараха съответно по 12 и 10 точки. За старозагорци Седариан Рейнс отбеляза 20 точки, 8 борби и 4 асистенции. Антъни Кук 18 точки, 3 борби и 7 асистенции. MVP на декември – Обина Олека завърши двубоя с дабъл-дабъл от 16 точки и 11 борби. За Балкан и Берое предстоят двубои от Балканската лига през тази седмица. Ботевградчани ще изиграят два мача през тази седмица с израелския Макаби Хайфа в Арена Ботевград. Докато старозагорци ще бъдат домакини на Академик Пловдив в четвъртък.