След много затруднения Рилски Спортист поведе с 2-0 на Спартак

Рилски спортист поведе с 2-0 в полуфиналната си серия в НБЛ. Тимът от Самоков спечели и второто си домакинство на Спартак Плевен, побеждавайки го тази вечер с 89-75  и вече е само на победа от това да се класира на втори пореден финал в шампионата.

Двубоят започна много равностойно и с чести смени на водачеството. Водени от гарда  Коча Йовович, баскетболистите на Тодор Тодоров успяха да дръпнат с 5 точки в средата на частта. Силни финални минути обаче и по-добра игра в подкошието, Рилски спортист обърна за 24:20.

Мачът продължи кош за кош, като съставът на Людмил Хаджисотиров поддържаше малък аванс. Минута преди края на полувремето Спартак отново излезе напред, но две поредни тройки на Павлин Иванов върнаха преднината на домакините и двата отбора се отправиха към съблекалните при резулата 46:41 в полза на Рилецо .

След паузата на два пъти Рилски спортист повеждаше с 9 точки, но гостите успяваха да намалят изоставането си. Кош на Николай Стоянов три минути преди края на частта свали разликата само на 1, но преди решителния период отборът от Самоков увеличи преднината си за 68:61.

Самоковци започнаха заключителната четвърт със серия от 13:0, като близо пет минути Спартак не успяваше да се разпише. Това на практика се оказа и преломният момент в мача, след който домакините нямаха проблем да поддържат солидния си аванс до последно.

За победителите Павлин Иванов беше най-резултатен с 25 точки, Брандън Брауен е с 21, а пък 10 точки в коша на Спартак отбеляза Барет Бенсън.За Спартак Николай Стоянов е с 16 точки, с 12 точки Коча Йовович, а пък 10 точки и 8 борби добави Максим Корниенко